Otomotiv Satış Sonrası Hizmetler alanında ilk ve tek sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Otomotiv Bakım Dernekleri Federasyonu TOBFED’in Ekim ayı iştişare toplantısı ve Yönetim Kurulu Olağan Aylık Toplantısı İstanbul’da gerçekleştirildi. Toplantıya Yönetim Kurulu üyeleri, Prof. Dr. Erdal Tanas Karagöl, ile Tüketici Dernekleri Onursal Başkanı ve TOBFED Onur Kurulu üyesi Aydın Ağaoğlu’da katıldı.

Bünyesindeki, 22 mesleki ve bölge derneği ile yaklaşık 100.000 bireysel ve kurumsal üyesi bulunan TOBFED’in, Yönetim Kuruluna seçilen ve Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen hemşehrimiz, Fatih Kankurdan yaptığı açıklamada; “Federasyonumuz, 500 bini aşkın işletme ve 2 milyona yakın çalışanın, sektörel geleceğine ilişkin çaba ve gayretlerini sürdürmektedir. TÜRKAK ve MYK ile yürütmekte olduğumuz Uluslararası Akredite edilmiş, geçerliliği ulusal olan Otomotiv Satış Sonrası hizmetlerdeki 8 meslek dalına ilişkin Mesleki Yeterlillik Belgesi, eğitim, ölçme ve sınav aşamalarının yapılandırma işlemlerinin sonuna yaklaştık. 2019 yılında ÇSGB ve MYK’nin 80 Meslek Dalı için oluşturduğu zorunluluk kapsamında, Otomotiv Satış Sonrası Hizmetler sektöründe tüm çalışan kardeşlerimizin mesleki geleceği TOBFED güvencesinde olacaktır.”

İştişare Toplantımızda, Oto Ekspertiz ve Test, Boyasız Göçük Düzeltme, Kaporta, Boya Teknisyenliği, Oto Yıkama, Oto Kuaför, Folyo Araç Kaplama, Cam Filmi Uygulama, Otopark İşletmecileri ve Vale Çalışanları, Oto Genel Servisleri ve tüm Lastik Rot Balans sektörlerindeki temsilcilerin toplantıda sektöre ilişkin son durumları ile ilgili bilgilendirmeleri ardından, 12 mesleki dernek ve 10 bölge derneğinin temsilcilerinin görüş ve önerileri alınmıştır.

Yönetim Kurulu toplantımızda ise, MYK, TSE, YEŞİLAY, ISMEK ve İŞKUR ile mesleki kursların yeni dönemlerinin planlaması, Sektörel Stratejiler ve Tedbirler, Bireysel ve Kurumsal üyelik talepleri ile İl Temsilciliği talepleri değerlendirilmiştir. Otomotiv Satış Sonrası hizmetleri alanında faaliyet gösteren tüm firmaların ve çalışanların, kurumsal ve bireysel üyelik talepleri, nitelikli ve eğitimli personel istihdamı, Mesleki Yeterlilik Belgesi talepleri için Çorum İl Temsilciliğimiz, Samsun Bölge Otomotiv Satış Sonrası Hizmetler Derneğimiz ve TOBFED’e ulaşarak bu taleplerini iletebileceklerdir. Ayrıca, Satış Sonrasına ilişkin Bay ve Bayan katılımcılı Meslek Kurslarımıza ilişkin taleplerde sürekli olarak alınarak, Otomotiv Sektöründeki Kadın İstihdamı ve Nitelikli Ara Eleman İstihdam programlarımıza katılmak isteyenler için ön kayıtlarımız sürmektedir.”

ÇORUMNEWS – AA

Sosyal Medya
Facebook0
Twitter
RSS
E-Posta
Instagram
Düşünceniz nedir?
0Güzel0Kötü0Harika

Sosyal Medya
Facebook0
Twitter
RSS
E-Posta
Instagram