Dezenfeksiyon-Sterilizasyon

Araç İçi Temizliği, Hijyeni ve Bakterilerden arındırılmış bir yaşam ortamına dikkatleri çekmek için, farklı hizmetleri Araç, Ofis, Konut sahiplerine sunmaktayız. Çorum’da bir ilk olan, Araç Sterilizasyon işlemlerindeki gerçekçi ve somut görülebilen bakteri ölçümü, SWAP örneğinin alınarak, bakteri ölçüm cihazı ile bakteri miktarının tespitini RLU (Reölçüm) birimde tespit ederek, gerekli iç detaylı temizlik işlemi ardından gerçekleştirilen Sterilizasyon işlemi sonucunda sürücü ve yolcuların sağlığını tehdit eden bakterilerden arındırmaktayız.

Relative Light Units (RLUs) bakteri miktarını tespit edebileceğimiz, Motorlu Taşıt Araçlarınız, Kreş, Anaokulu, Okullar, Ev ve Ofis Ortamları, Toplu Taşım Araçları, Halk Otobüsleri, Okul Servis Taşıtları, Şehirlerarası Otobüsler, Oyun Salonları, Spor Salonları, Sinema ve Tiyatro Salonları, Sağlık Kuruluşları, Kamu Kurum ve Kuruluşları, İbadethaneler, Toplu Yaşam alanları ile birlikte, Gıda Üretim Tesisleri, Hayvancılık ve Et Entegre İşleme Tesisleri, Sağlık Kuruluşları, Laboratuar Ortamları, Büyükbaş, Küçükbaş Hayvancılık, Kanatlı Hayvan Çiftliklerinde bakteri ölçümleri, dezenfeksiyonu ve sterilizasyonunu Çorum Merkezli Bölgesel nitelikli ilk ve tek firma olarak hizmet yelpazemizde bulundurmaktayız.

Hazırlık aşamaları tamamlandıktan sonra, U.L.V (Ultra Low Volume) cihazımızla, son derece ince mikro ölçekli dezenfeksiyon ve sterilizasyon ürünleri ortama uygulanarak, sağlığımızı tehdit eden bakteri ve virüslerden kurtulmuş olabiliyorsunuz. Tüm bu işlemleri bakteri ölçüm cihazımız vasıtasıyla teyit edebilirken, sterilizasyon işlemi, kullanım şartlarına bağlı olmak üzere, ortalama üç ay boyunca koruma altına almış olabiliyorsunuz. Birey ve Kamu sağlığını korumak, sağlıklı yaşamı etkin kılmak için ortak yaşam alanlarının dezenfeksiyonunun yapılarak, sağlığa uygun hale getirilmelidir.

Amacımız, İnsanların, çevrenin, mikroplardan korunarak hastalanma riskini en aza indirmek, yaşam kalitesini artırmak, sağlık giderlerini minimize etmektir. Böylece insanların sağlık gerekçesiyle eğitim, çalışma ve sosyal yaşamlarının olumsuz yönde etkilenmesi önlenecektir. Tüm bu işlemleri yaparken insana, hayvana, doğaya ve çevreye toksit etki yaratmayacak, biyolojik ve helal belgeli yerli ve milli ürünler kullanılmaktadır.

Araç Dezenfeksiyon Sterilizasyon Uygulamalarımız

Klima Dezenfeksiyonu 

Klima araç içerisinde sıcak soğuk veren kalorifer çevresi ve içerisinde yeterli hijyenik koşullar sağlanmadığında hastalıklara yol açan zararlı mikro organizmalar, ciddi kronik hastalık riskine yol açarlar. Araç içinde klima / kalorifer hava yoluyla bulaşan hastalık oluşumuna neden olan bakteriler, küf, vbg. istenmeyen koku kaynakları klima ve kalorifer sistemine yapılan uygulama ile etkili bir koruma sağlar.

Kötü Koku Giderme Dezenfeksiyonu 

Aracınızın taban halısı, göğüs bölümleri, koltuklar, kapı içleri gibi bölgelerde hissedilen sigara, kötü koku, süt, et suyu vgb.organik kirlilik ve kokular güvenle yok edilir. Tam hijyen sağlanır. Bakteriler ve virüsler %99 oranında öldürülür. Böylelikle kabin için sürücü ve yolcuların sağlığınız için uygun hale getirilir.

Toplu Taşım Araçları Dezenfeksiyonu

Her gün binlerce insanın kullandığı otobüs, metro, tren, vapur, taksi ve dolmuş gibi toplu taşım araçlarının temizlik ve dezenfeksiyonu önemli bir problemdir. Kişisel temasın çok yüksek olduğu toplu taşıma araçlarında bakteri virüs ve mantarlar yuvalanarak çoğalır ve yayılırlar. Bu zararlı mikroorganizmalar koltuklar, el tutma yerleri, klimalar ve araçların yüzeyleri vasıtasıyla kolaylıkla yayılmaktadır. Bu da toplum sağlığını ciddi anlamda tehdit etmektedir. 21 milyardan fazla bakteri ve mikrobun tespit edildiği araştırmalar bu konuda sık aralıklarla dezenfeksiyon işlemini gerekli kılmaktadır.

Ambulans, Cenaze ve Hasta Nakil Araçları Dezenfeksiyonu

Cenaze aracı, hasta nakil aracı ve tabut ve sedyelerin dezenfeksiyonu çok önemli bir problemdir. Çünkü bu araçlar zararlı mikroorganizmaların bulaştığı,çoğaldığı ve yayıldığı alanlar olup sürekli kullanım halinde olduğundan çok çabuk kirlenmektedir. Bazı ölümlerin bulaşıcı hastalıklar sebebiyle olması ve bu tür alanlarda normal temizliğin yapılması yeterli olmamakta, temizlik sonrası bir dezenfeksiyon işleminin mutlaka yapılması gerekmektedir.

Sosyal Medya
Facebook0
Twitter
RSS
E-Posta
Instagram

Sosyal Medya
Facebook0
Twitter
RSS
E-Posta
Instagram