Detaylı İşlemler – Detailing

Kullanılmak olan bir aracın bayiden çıktığı ilk günkü durumuna geri getirilmesi için hem iç ortamın hem de dış boyalı yüzeylerinin en üst seviyede temizlenmesi, parlatılması ve korunması uygulamalarıdır. Kullanılmış bir aracın temizlenmesini, arındırılmasını, korunmasını ve aracın satılırken değerinin artırılmasını amaçlar. Bu uygulamalar için profesyonel yöntemler ve lisanslı ürünler kullanılır.

Temizlik aşamalarında, Biyolojik esaslı Yeşil ürünler, Degreaser (Yağ Çözücü) ürünler, Genel amaçlı temizleyiciler (APC), özel şampuanlar, kil, zift çözücüler, özel tasarımlı çeşitli fırçalar ile Yeni Nesil NANO Teknoloji Ürünler Koruma amaçlı, polish (Aşındırıcı olmayan parlatıcı) ürünler, waxlar, sealantlar, su itici cam kaplamaları, krom parlatıcılar ve trim yenileme ürünleri gibi ürünler kullanılarak uygulamalar gerçekleştirilir.

Detailing Uygulamalarımız

Çizik Giderme – Boya Koruma

Yüzey Hazırlama – Parlatma – Boya Koruma aşamalarından oluşan 3 aşamalı bir hizmettir. Genellikle kullanılmış, yüzeyinde sadece sarmal çizik olan araçlar için tavsiye edilir. İnce pasta ve cila ürünleri kullanılarak araç showroom parlaklığına getirilir. Araç boyası, metal ve lastik gibi dış aksamları NANO teknoloji özel ürünlerle en az 6 (altı) AY süre ile güneşin zararlı UV ışınlarına karşı korunur ve sürekli olarak parlaklığını muhafaza eder. Uygulama Süresi ; 4 saattir. [ Piyasada Pasta Cila olarak adlandırılarak, detaylı prosesler yerine alalade yapılan işlemlerle karıştırılmamalıdır. ]

Ultra Boya Koruma

Temizleme – Bakım – Yüzey Hazırlama – Parlatma – Boya Koruma aşamalarından oluşan 5 aşamalı bir hizmettir. Genellikle kullanılmış araçlar için tavsiye edilir. Boya hasarlarının özelliğine göre farklı kalınlıkta pasta ve cila ürünleri kullanılarak araç showroom parlaklığına getirilir. Araç boyası, metal ve lastik gibi dış aksamları NANO teknoloji özel ürünlerle en az 1 (BİR) YIL süre ile güneşin zararlı UV ışınlarına karşı korunur ve sürekli olarak parlaklığını muhafaza eder. Uygulama Süresi ; 6-8 saattir.

Antibakteriyel Detaylı İç Temizlik

İç mekandaki koltuk, tavan, taban kaplamaları, deri döşemeleri, vinil, plastik yüzeyleri, hava kanallarını, kapı içi fitillerini, bagaj bölümü, stepne yuvası, davlumbazlar, jantlar, lastikler, hijyenik bir ortam sağlayacak şekilde temizlenir. Temizlik sırasında, cilt hastalıkları, bebek sağlığı ve kanserli hastalarımız için önem arz eden, bakteri öldürücü, koku giderici antibakteriyel biyolojik doğal yeşil ürünler kullanılır. Uygulama ardından araç kabin içi sterilize edilerek, kurumaya bırakılır. Sıcak hava jeneratörü ile kurutulan araç gerekli koruma uygulamaları ardından teslime hazırlanır. Uygulama Süresi, aracın kir yoğunluğu, extra işlemleri, gibi durumlarla birlikte, 8 saat – 1 gün aralığındadır.

Far Temizleme ve Koruma

Aracınızın farları ve stop lambaları hatalı yıkama, güneş, yağmur, rüzgar, toz, kum, çamur, kar, tuzlu ve klorlu sular gibi yoğun dış etkenlere maruz kalır. Polikarbon esaslı olan far ve stop lambalarının yüzeyinde zamanla çizikler, matlık ve lekeler oluşur. Bu durum farların ve stop lambalarının ışık geçirgenliğini ve performansını olumsuz etkileyerek görüş mesafesini kısaltmakta, sürüş güvenliğini tehlikeye atmaktadır. Tüm inatçı kir ve lekeler temizlenir, çizikleri giderilir, far parlatılarak, koruma verniği uygulanarak veya poliüretan far koruma filmi kaplanarak ilk günkü görünümüne kavuşturulur ve geleceğe dair koruma altına alınır. Uygulama Süresi : 30dk-2 saat

Jant Temizleme ve Koruma

Araçlarınızın jantları üzerinde dış etkenler ile birlikte balata tozları, demir tozlarının yüksek ısı ile birleşimi neticesindeki kir, katman, boya yüzeyine zarar vermeyen özel kimyasallarla ilk günkü haline kavuşturulur. Yüksek etkili nötr PH jant temizleyici ile tüm jant tiplerinde etkili sonuçlar alınır. Araç kaportaları ve diğer yüzeyler üzerinde pas ve serpinti giderici uygulamasıda yapılabilmektedir. Uygulama Süresi, Araç Dış Yıkaması dahil olmakla birlikte 1 saattir.

Motor Temizleme ve Koruma

Zamanla yol ve hava şartlarındaki etkenlerin yüksek ısı ve yağ buharı ile birleşerek oluşturduğu motor bölümü kirleri, çok yüksek konsantreli su bazlı solvent içermeyen, motor temizleyici ile arındırılır. Temizlenmiş olan motor bölgesi, yüksek hava basıncı ile tamamen kurutulduktan sonra, antistatik özelliğe sahip olan çok yüksek sıcaklığa direnç gösteren motor bloğunda oluşabilecek paslanmayı önleyen motor cilası ile koruma altına alınır.Uygulama Süresi, 1 Saattir.

Klima Dezenfeksiyonu 

Klima araç içerisinde sıcak soğuk veren kalorifer çevresi ve içerisinde yeterli hijyenik koşullar sağlanmadığında hastalıklara yol açan zararlı mikro organizmalar, ciddi kronik hastalık riskine yol açarlar. Araç içinde klima / kalorifer hava yoluyla bulaşan hastalık oluşumuna neden olan bakteriler, küf, vbg. istenmeyen koku kaynakları klima ve kalorifer sistemine yapılan uygulama ile etkili bir koruma sağlar. Uygulama Süresi, 1 saattir.

Sosyal Medya
Facebook0
Twitter
RSS
E-Posta
Instagram

Sosyal Medya
Facebook0
Twitter
RSS
E-Posta
Instagram