Araç Oto Cam Filmleri

Cam Filmleri, uygulandığında orijinal renkli cam görünümü veren, estetik görünümünün yanında birçok yarar sağlayan bir aksesuardır. Metalize film, koyuluk tonu fark etmeksizin güneşin kanserojen UV ışınlarını %99 oranında bloke ettiği gibi kapkaççıların camı kırıp araç içine ulaşmalarına engel oluşturur. Bir kaza anında kırılan camı bir bütün olarak tuttuğundan, bunların uçuşarak sürücü ve yolcuları yaralamasını büyük oranda engellerken sürücü ve yolcuların konforlarını da ön plana getirerek hem estetik hemde güvenlik sağlamaktadır. Güneş ışınlarına maruz kalınması nedeniyle renk solması ve bozulmalarına karşı koltuk derilerini korur. Konforlu ve güvenli bir yolculuk imkanı sağlar. Araç içindeki sıcaklık oranını stabil kılarken aynı zamanda sürücü ve yolcuları güneş ışığının zararlı etkilerine karşı korur.

 

Yüksek Performans Cam Filmi

Estetik, konfor, sürüş güvenliği, aile ve çocuklar üzerinde mahremiyet gibi bir çok gereksinim nedeniyle, araçlarımızın tamamlayıcı parçası olan cam filmleri enerji tasarrufu özelliği ve estetik görünümleriyle ömrü açısından yaşam boyu garantilidir. Ülkemizde geçerli yasalara göre %70 ve üzeri görünürlük sağlayan ışık geçirgenliği seçenekleri sunulan ve alanında uzman eğitimli teknik kadrolarımızca uygulanarak kullanımınıza sunulmaktadır. Uygulama Süresi ; 5 Saattir.

Seramik Serisi Isı Cam Filmi

Dünya piyasasında bulunan en yüksek teknolojiye sahip üst düzey koruma sağlayan nano-seramik teknolojisi ile üretilen, ürün tasarımı açısından incelendiğinde geleneksel boyalı filmlerden çok çok farklıdır. Aracınızda kalıcı ısı koruması sağlar. Böylelikle yakıt ekonomisi yanı sıra araçta sürücü ve yolcular açısından sürüş güvenliği ve konfor sunarken, yakıt ekonomisi sunmaktadır. Uygulama Süresi ; 5 Saattir.

Ön Cam Isı Filmi

Dünya piyasasında bulunan en yüksek teknolojiye sahip üst düzey koruma sağlayan nano-seramik teknolojisi ile üretilen, ürün tasarımı açısından incelendiğinde geleneksel boyalı filmlerden çok çok farklıdır. Aracınızda kalıcı ısı koruması sağlar. Böylelikle yakıt ekonomisi yanı sıra araçta sürücü ve yolcular açısından sürüş güvenliği ve konfor sunarken, yakıt ekonomisi sunmaktadır. Uygulama Süresi ; 3 Saattir.

Orjinal Cam Filmi Neden Gereklidir? Ne Gibi Faydalar Sunar?

Sağlık Açısından, 

İnsan gözünün görme eşiği, yalnız 360-720 Nm arasındaki ışımayı (VLT) algılamakla birlikte, toplam güneş enerjisi, cildimize, konutlarımıza ve araçlarımıza gün boyu tesir etmeye devam eder. Bu yalnız yaz aylarında sıcak günlerde gerçekleşen bir tehdit değil, kış aylarında ve hatta bulutlu bir havada dahi güneş radyasyonunu almaya devam ederiz. Camlar (renklendirilmiş dahi olsa) hiçbir şekilde UV koruması sağlamaz ve araç içerisinde özellikle yaşlı ve çocuklara zarar verir. Özellikle UV-A, bulut ve atmosfer tarafından engellenemez ve cilt kanserine neden olur.
Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre;
UV öldürücü bir cilt kanseri tipi olan melanomaya neden olmaktadır. Dünyada her 39 erkekten ve her 58 kadından biri melanomaya yakalanmaktadır. İnsan hayatı boyunca tek bir güneş yanığı, melanoma riskini 2 kat artırmaktadır. Genel inanışın aksine, güneş hasarının 80% sini plajda değil, günlük yaşamda almaktayız. Özellikle yaz ve kış ayırmaksızın, el, kol ve vücudun açık bölgelerinde sürekli olarak kanser oluşumu riski bulunur. Melanoma, çocuk kanser türlerinin 3% oranını teşkil eder. Bunun %90’ı 10-14 yaş arasındaki kız çocuklarında görülmektedir. Araç içi gibi dar ve havasız mekanlarda bu risk katlanarak artmaktadır.
Kaliteli bir Güneş Kontrol Filmi, üretiminde kullanılan teknoloji sayesinde, güneşin zararlı etkilerinden araç içindekileri korumaktadır. Cam Filmleri %99 oranında UV engelleme özelliğine sahiptir. Özellikle Akdeniz bölgesinde bulunan ve yılın en az yedi ayı yoğun Güneş Enerjisi alan ülkemiz için, sağlık açısından araçlarda cam filmi bulunması bir zorunluluktur. Sağlık Bakanlığı, Meteoroloji Genel Müdürlüğü ve Dünya Sağlık Örgütü güneşin zararlı etkilerinden kaçınılması hususunda sürekli uyarı yapmaktadır.

Çevre Bilinci Açısından

AC kullanımına bağlı yakıt tüketiminin düşmesiyle birlikte, doğaya salınan Karbon Emisyonu da aynı nispette düşecektir. Egzoz emisyonunun azaltılması, doğal tabiatı korur, küresel ısınmayı azaltır, özellikle şehirlerde yoğun trafiğe bağlı olarak soluma yoluyla yaşanan bireysel etkilenmeyi azaltır. Bu doğal çevreye olumlu katkı sağlarken, yine egzoz gazlarının azalmasına bağlı olarak sağlık sorunlarının azaltılmasına katkı sağlayacaktır.
UV ışınları, kabin içinin renk değiştirmesine, eskimesine ve kısmen şeklinin bozulmasına neden olurlar. Bu nedenlerle araç içine UV ışınların girmesini engellemek hem sağlık açısından önemlidir ve hem de araç içinin eskimesini önler. Bu daha az parça değişimi ve dolayısıyla daha az atık kullanımı anlamına gelecektir.

Ülke Ekonomisi Açısında…

Araç içerisinin soğutulması için kullanılan araç klimaları, motordan % 15-20 oranında güç çeker ve soğutma ihtiyacı artıkça kullanılan yakıt ihtiyacı da artar. Bu nedenle, Oto Cam Filmlerinin %60’lara varan Isı Engelleme kabiliyeti ve Türkiye genelinde son 10 yılda trafiğe çıkan araç sayısının 10 Milyon adetin üzerinde olduğunu dikkate alarak, yakıt ekonomisine ciddi katkıları olacaktır. Petrol kullanımında ithalat ağırlıklı bir ekonomiye sahip olmamız nedeniyle, Cam Filmi kullanımı gerek bireysel ekonomiye ve gerekse ülke ekonomisine ciddi bir katkı sağlayacaktır.
Dolaylı fayda olarak, küçümsenemeyecek şekilde cilt kanserine bağlı azalmalar sonucunda Sağlık Bakanlığı ve SGK harcamalarında yine ekonomik bir fayda sağlayacaktır.
Atık yönetimine katkısı sayesinde ise ithal edilen parça oranında bir iyileşme sağlanır ve dolaylı bir ekonomik kazanç yaratır.

Sürüş Güvenliği Açısından…

Araç kullanırken torpidodan ve metal eşyalardan gelen güneş yansıması göz almasına sebep olabilir. Özellikle, kol saati, vites kolu ve konsolda kullanılan metal eşyalardan yansıyan yoğun ışık zaman zaman sürücünün göz kamaşmasına neden olabilir. Bu sürüş sırasında sürücünün görüşünü etkileyerek kazalara neden olabilir.
Cam filmleri %40’a yakın oranda anti-glare (yansıma önleme) özelliğine sahiptir. Bu sürüş güvenliğini artıran bir unsurdur.

Konfor Açısında…

Tüm bu faydalarının yanında, özellikle yaz aylarında sıcak koltuklara oturmak, sıcak vites kolu ve direksiyon nedeniyle yaşanan konforsuzluk ortadan kalkar. Ayrıca bebek koltuğunda oturan çocukların sürekli olarak güneş alması nedeniyle farklı çözümler kullanılmakta, bu da yüksek bedeller ödeyerek satın aldığınız aracınızda konforsuz bir yaşam alanı kullanmak zorunda kalmanız anlamına gelmektedir.
Cam filmleri, yüksek Gölgeleme Katsayıları (Sc) ile güneşin rahatsız edici etkilerine maruz kalmadan konforlu bir seyahati mümkün kılacaktır.

Can Güvenliği Açısından…

Tek başına Güneş Kontrol Filmleri dahi, otomobillerde kullanılan temperli camların kolaylıkla kırılması sonucu (örneğin yandan çarpan bir araç nedeniyle cam parçalarının yüzümüze savrulması gibi) oluşacak yaralanmaların kısmen önüne geçebilir. Trafik kazalarındaki can kayıplarının %20’ye yakını araç camlarının kaza anında parçalanması sonucu gerçekleşmektedir. Cam filmleri kaza anında parçalanmaz ve camın parçalanarak vücuda zarar vermesini engeller. İleri güvenlik cam filmleri kaza anında araç içinden çıkmayı engellerken, cam filmleri araç içinden çıkışta engel teşkil etmez.
Kaza anında camların dağılarak yaralanmaya sebebiyet vermesinin önüne geçilir. Camlar savrulmaz ve ayakta kaldıkları için çizme ve kesmeye sebep olamazlar. Filmin içeriden uygulanması nedeniyle elle veya yüzle temas etse bile cam parçalarına temas edilmez. Özellikle devrilen araçlarda film yoksa, cam üzerinde kayma nedeniyle yüz parçalanması ihtimali vardır.

Asayiş Açısından…

Cam filmi denince ilk akla gelen siyah ve aracın içini göstermeyen kaplama algısı hem yanlış hem de tarafımızca da istenmeyen bir durumdur. Aracın içini göstermeyen ve araç içinden de dışarıdaki görüş mesafesini engelleyen cam filmleri resmi olarak yasaktır ve denetime tabi tutulmalıdır. Uygulamayı yapan firmaların ve uygulama yaptıran sürücülerin cezalandırılması doğru bir uygulama olacaktır. Bu tarz araçların zorunlu araç muayenesinden geçirilmemesi gerekmektedir.
Ancak hem araç dışından araç içini gösteren hem de araç içinden görüş açısını kısıtlamayan cam filmlerinin öncelikle sağlık başta olmak üzere bir çok açıdan kullanımı tavsiye edilmektedir.

Bina Cam Filmi Uygulamalarımızdan...

Sosyal Medya
Facebook0
Twitter
RSS
E-Posta
Instagram

Sosyal Medya
Facebook0
Twitter
RSS
E-Posta
Instagram