Isı yalıtımlı cam filmleri (Low-E) güneşin kanserojen ultraviyole ışınlarını yüzde 99 oranında engelleyip yazın soğutma giderlerinde ciddi boyutta tasarruflar sağlayabilmesinin yanı sıra; kışın da iç mekanlarda ısıtılmış havanın dışarıya kaçmasını engelleyici extra bir iç katmana sahiptir.
Fayda ve performansı dört mevsime yayılan ısı yalıtımlı cam filmleri nde bulunan bu özel iç katman kışın iç mekanlardaki ısıtılmış havanın büyük bir kısmını camdan tekrar içeriye doğru yansıtır. Isı yalıtım filmi olmayan standart bir cam ısınan havanın ortalama yüzde 70’ini dışarıya transfer edebilirken, ısı yalıtımlı cam filmleri uygulanmış bir camda bu oran yüzde 30 seviyelerine geriler.
Bir başka yaklaşımla ısı yalıtımlı cam filmleri “ısı yalıtımı performansında” tek cama çift cam, çift cama triple cam özelliğini en ekonomik biçimde kazandırır.15 yıla yayılan ömürleri, gösterdikleri dört mevsim performans ile ısı yalıtımlı cam filmleri ofislerde, konutlarda, otellerde, iş yerlerinde, okullarda, hastanelerde, alışveriş merkezlerinde, restoranlarda, kış bahçelerinde sağlanabilecek enerji ve yakıt tasarrufunda çevreci bir yaklaşıma, ısı yalıtımlı cam filmleri, sahip mükemmel ve etkili bir çözümdür.
Sosyal Medya
Facebook0
Twitter
RSS
E-Posta
Instagram
Düşünceniz nedir?
0Güzel0Kötü0Harika

Sosyal Medya
Facebook0
Twitter
RSS
E-Posta
Instagram