AUTO LIFE CENTER - ALC ÇORUM SERVİS MERKEZİ - AUTO LIFE CENTER

Araç Estetiği ve Yenileme Uygulamalarımız

Motorlu Taşıtlarınızın iç ve dış aksamlarındaki yıpranma, aşınma, deformasyon, yırtık, kopuk vbg. hasarlardan kaynaklı olumsuzlukların profesyonelce bertaraf edilmesi, bu kısımların hizmet kapsamları çerçevesinde yenilenmesi uygulamalarıdır. Deri Döşemeler, Koltuklar, Direksiyon Simitleri, Ön Konsul, Torpido gibi iç aksamlar yanı sıra aracınızın dış aksamlarındaki plastik ve boyalı yüzeylerde dış darbeler sonucu meydana gelen tüm hasarların bertaraf edilmesine yönelik uygulamalarımızdır.

Araç orjinalliğinin korunmasını ikinci el değer kaybının önlenmesi amacıyla, dış etkenler sonucu oluşan göçüklerin bertarafı için Boyasız Göçük Düzeltme, Boya Tamiri gerektiren hasarların giderilmesi amacıyla, Boya Tamiri Lokal Mini Boyama işlemlerinin uygulanması, Tabii Plastik Kaplama tampon çıtaları, kapı bantları ve ön arka tamponların onarımlarını profesyonel bir işçilikle gerçekleştirmekteyiz. Ayrıca sigorta şirketleri, filo şirketleri, kurumsal şirket araçları ve bireysel müşterilerimizin araçlarındaki tüm oto hasar ikame uygulamaları ile birlikte Sigorta şirketleri, sigorta eksperleri ile birlikte yürütülen Mobil Plastik ve Alüminyum Parça Onarım Hizmetimiz AUTO LIFE CENTER Servis Organizasyonumuz bünyesinde 38 Servis Merkezi, 600 Uzman Teknisyen ile birlikte Yurt Genelinde stratejik iş ortaklığı şeklindedir. ALC – Çorum Servis Merkezimiz 6 Uzman Teknisyen, 2 mobil Servis aracı, 2 idari teknik personel kadro ile hizmetinizdedir.

Plastik Tampon Onarımı
Pütürlü Plastik Boyama

Araçların plastik ön ve arka tamponlarında meydana gelen yırtık, kopuk, çatlak, deformasyon gibi hasarların çoğu zaman parçanın yenisi ile değişmesi sonucunu doğuran hasarların Amerikan menşeli sarf malzemeleri ile ısıl işlem özel onarım teknikleri doğrultusunda garantili bir şekilde onarılmasıdır. Gövde rengi boyalı olan parçaların boyanması, pütürlü tabii plastik kaplama dokusuna sahip yüzeylerin ise özel tabii plastik kaplama boyası ile boyanarak orjinale uyumlandırılır.

Alüminyum Radyatör
Panel Parça Onarımı

Binek Oto, Hafif Ticari, Orta ve Ağır Ticari araçların alüminyum gövdeli soğutma, klima, turbo intercoller radyatörlerinin deformasyon, kazan, petek, kanal hasarlarının orjinaline sadık kalınarak, TSE normalarınca, test ve kalite kontrol işlemlerinden geçirilerek onarılmasıdır.Bu sayede ülke ekonomisine yüksek katkı ve tasarruf sağlanmaktadır. Hizmetimiz tüm sigorta şirketlerine, servis merkezlerine, ve bireysel müşterilerimize sunulmaktadır.

Alüminyum & CNC
Jant Onarımı Boyama

Jant aksamları üzerinde göçük, çatlak, yırtık, sıyrık vs. hasarlar özel düzeltme makinesinde düzeltilerek tornadan geçirilir ve kalite kontrol sonrasında dış yüzeylerinin boyanarak yenilenmesi sağlanır. Boya işleminde araç marka ve model tipine bağlı olarak 6 farklı metal inceliğine sahip özel boya kullanılırken, titanyum renklendirme ve piano black gibi renklendirme işlemleri de uygulanabilir. Uygulaması sonrası uzun ömürlü kullanım için Jant Koruma tavsiye edilir.

Boyasız Göçük Düzeltme
Dolu Hasar Onarımı

Araçlarınızın kaporta aksamlarında, boyanın zarar görmediği göçüklerin düzeltilerek eski haline getirilmesidir. Aracın orijinalliği bozulmaz, ikinci el satışında değer kaybına uğramaz. Düzeltme işleminde, üzerinde göçük bulunan panelin arkasına özel çelik aletlerle ulaşılarak, dışa doğru masaj yöntemi ile göçük düzeltilir. Ulaşılamayan veya arkası kapalı olan bölgelerdeki Dent Puller Yapıştırma Seti ile kullanılır. Meterolojik Dolu Yağışlarında hasar gören araçlarınız için de kurumsal stratejik çözüm ortaklığımızla, hasarlı araçlarınız  sigorta poliçeleri kapsamında da garantili ve güvenli bir şekilde onarılmaktadır.

Lokal & Mini Boya
Onarım Tamiri Uygulama

Araçlarınız üzerinde kapı, çamurluk ve tampon bölgelerinde meydana gelen sıyrık, çizik gibi küçük boya hasarlarının tamamen giderilmesidir. Onarım bölgesi mümkün olduğunca küçük açılır parça orjinalliği mutlak suretle korunmaktadır. Lokal veya Mini bir biçimde boya 0,8 mm. MİNİJET tabancalar kullanılarak işlemler gerçekleştirilerek yama tineri uygulanır. Genellikle çamurluklar, kapılar, tamponlar gibi dikey parçaların kenar bölgelerindeki boya hasarlarının giderilmesinde etkin şekilde kullanılır. Motor kaputu, bagaj kapağı ve tavan gibi parçalarda boyanın cinsine, rengine, hasarın yerine ve büyüklüğüne bağlı olarak uygulama farklılık gösterebilir.

İç Döşeme
Deri Vinil Plastik Onarımı

Araçların iç döşeme malzemelerinden plastik, deri, vinleks, kumaş, halı, velur kaplı aksamları üzerinde sigara yanığı, çizik, yırtık, kopuk gibi hasarların, onarılması hizmetidir. Hasarlı parça değiştirilmeden, çoğu zaman tamir sonrası fark edilmeyecek azami düzeyde tamir edilmekle birlikte, aynı renk ve dokuda sürekliliği lojistik firmalarınca sağlanan metaryallerle sağlanmaktadır. Bu konuda en doğru teknik ve çözüm hangi onarım tekniğini gerektiriyorsa tercihimiz sizin optimum tamir faydasını alabilmeniz içindir. Parçanın kullanım ömrü ve maliyeti yüksek oranda hasar tasarrufu katkısı sağlamaktadır.

Deri Döşeme
Tamiri ve Renklendirme

Deri; eşsiz güzellikteki dokusuyla, kendisine ait izleri ve bazen kusurları olan, doğru ürünlerle bakımı ve temizliği kolaylıkla yapılabilen, uzun ömürlü, son derece dayanıklı, doğal bir üründür. Uzun süre kullanımla beraber yıpranma, solma, kuruma veya sertleşme kirlenme, yırtılma gibi hasarlar görebilir. Bu hasarlar değişimi, tamir gibi farklı 2 metotla giderilebilmektedir. Tamir edilen deri aksam orijinal rengine uyumlandırılırken özel esnek malzemeler kullanılmaktadır.

Deri Direksiyon
Onarım ve Değişimi

Aracınızın yıpranmış “Direksiyon Simidini” yeniden kaplatmak ya da orjinalinde deri olmayan, plastik direksiyonunuzu hakiki deri direksiyona dönüştürmek istiyorsanız bu uygulamamız sizler için. Her marka ve model aracınızın direksiyon simidi, deri kaplama yada orjinal hali ile yenilenebilir. Farklı renklerde, farklı dikiş seçeneklerinde, spor görünümler, dikiş renk seçeneği, farklı deri desenleri orjinal bir şekilde kusursuz işçiliğimizle kaplanabilmektedır.

İç Döşeme Trim
Boya ve Renklendirme

Araçların iç aksamlarındaki plastik, vinil, deri kısımlarının gerek dış etkenlerce hasar görmesi gerekse renk değişimi anlamındaki gereksinimlerinizde, tüm iç aksam bileşenleri, torpido, kapı döşemeleri, konsul, direk plastikleri gibi bir çok aksamın yeniden görselleştirilmesi renklendirilmesi uygulamasıdır. Su bazlı özel boya ve ürünler kullanılarak yapılan uygulama esnek malzemeler tercih edilmektedir.

Sizinde burada yer almanızdan onur duyarız.

Çalışmalarımız

Hangi hizmete ihtiyacınız var?

Teklif İsteyin

Sadece Dezenfeksiyon veya sterilizasyon hizmeti almak isterseniz aşağıdaki formu doldurun, bize ulaşın, detaylı bilgi ile birlikte uygun fiyat/kaliteli hizmet hedefi doğrultusunda size ulaşalım.
Lütfen bekleyin...